- Budi iskrena i priznaj – kada si zadnji puta temeljito očistila svoj hladnjak?
- Da, znamo da nitko ne obožava čistiti hladnjak, ali u njemu ipak držimo hranu i namirnice koje svakodnevno konzumiramo
- Zato ćemo ti otkriti koliko često bi doista trebala čistiti hladnjak
Čišćenje pećnice, pranje prozora ili lustera – postoje mnogi neugodni kućanski poslovi koje bismo najradije radile – nikada! Međutim, tvom hladnjaku bi sigurno dobro došlo koje temeljito čišćenje! OK, znamo da redovito otklanjaš namirnice kojima je istekao rok trajanja, ali kad si doista zadnji puta temeljito očistila cijeli hladnjak?
Evo koliko često trebaš čistiti hladnjak
Niske temperature u hladnjaku ne brinu se tek da naše jelo ostane svježe, nego (nažalost) pružaju savršen životni prostor bakterijama i drugim štetnim mikroorganizmima. Uglavnom se na hladnjaku ne vidi da mu je hitno potrebno temeljito čišćenje – jer klice nisu vidljive golim okom. Stručnjaci stoga preporučuju da ne čekaš da se stvore gljivice ili neka druga vidljiva prljavština te da hladnjak temeljito očistiš barem jednom mjesečno. Ako ćeš se držati tog savjeta i redovito čistiti, cijeli proces čišćenja trajat će 10 minuta (jer ne trebaš čistiti svu prljavštinu koja se nakupila u posljednjih šest mjeseci).
Kako pravilno očistiti hladnjak?
Prije nego počneš s čišćenjem hladnjaka, moraš ga najprije isprazniti. U najboljem slučaju - taj dan nemoj obavljati veliku tjednu kupovinu. Inače možeš bez brige ostaviti namirnice neko vrijeme na sobnoj temperaturi te ih nakon čišćenja opet pospremiti u hladnjak.
Kao sredstvo za čišćenje najbolje je koristiti vodu i deterdžent. Važno je jedino da koristiš novu krpu ili perilek, očistiš dobro svaki ugao te sve na kraju dobro posušiš s pomoću suhe krpe.
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.