- Na adresi Ilica 156, odmah preko puta Trga dr. Franje Tuđmana, Snježana Capak prije nekoliko mjeseci otvorila je lokal u kojem nudi domaće štrukle, ali i još ukusnih delicija
- Glavna posebnost ovog mjesta je činjenica da Snježanu doslovno možeš gledati kako radi štrukle, no zanimljiv je i koncept „za van“
- Kada smo posjetili ovo mjesto, željeli smo probati sve iz ponude, no zbog velike potražnje, ovaj zasad mali tim, ne stiže isporučiti traženo, pa su trenutno u ponudi samo – štrukli
Snježana Capak sa svojim suprugom, krije se iza malog lokala u Ilici iz kojeg se tijekom cijelog dana širi miris neodoljivih štrukli. Spoj tradicionalnog i modernog nikad nije izgledao bolje jer moramo priznati da smo se oduševili s činjenicom da u svega nekoliko minuta možemo uživati u najfinijim domaćim štruklima. Međutim, potražnja je velika, a samim time i redovi, no definitivno se isplati malo pričekati.
Osim štrukli, u ponudi se nalazi još domaćih, tradicionalnih slastica – zlevanke, međimurske gibanice, orahnjače, makovnjače i štrudle, a sve se mijesi ručno, baš kao što su to nekad radile bake. Spomenuli smo da je Snježanu moguće vidjeti s ulice i to je još jedna od posebnosti ovog divnog i toplog mjesta jer dolaskom sve naprednije tehnologije, mnogi klasični načini rada u kuhinji zamijenjeni su strojevima, no Snježana sve ručno mijesi i razvlači te je doživljaj vidjeti proces nastanka svoje štrukle.
Snježana nam je otkrila da nije očekivala ovakvu posjećenost, ali i da zbog toga u ovom trenutku ne stiže isporučiti cijelu ponudu s menija. Tako se sada mogu kupiti samo štrukli, a stvari će se promijeniti čim pojačaju tim, ali i nadokupe peći u koje će stati sve slastice. Također, otkrila nam je da dnevno ispeče oko stotinjak štrukli, a sve se rasprodaju poprilično brzo, no ne žali se, sretna je što su ljudi prepoznali njezin trud i predanost izradi tradicionalnih delicija.
Što se tiče ponude, možeš birati između dvije vrste štrukli – za pečene ćeš izdvojiti 2 eura, dok kuhane stoje 1,80 eura. Štrukle je moguće kupiti i sirove, a one stoje 1,90 eura i dobiti ćeš dva komada. Jednom kada se vrate u ponudu, domaća štrudla od jabuke košta 1,60 eura, dok je pita od jabuka 1,50 eura. Za slanu međimursku zlevanku izdvojit ćeš 1,70 eura, a slatka verzija je 1,80 eura. Loparka stoji 1,70 eura, a tražene su i orahnjača od 450 grama po cijeni od 7 eura i makovnjača za 8 eura. Radno vrijeme lokala je svakog radnog dana od 9 do18 sati, subotom do 13, a nedjeljom je zatvoren.
E sada, naši dojmovi. Iako smo se neopisivo veselili kušanju cijelog asortimana, moramo priznati da su nas zadovoljili i „samo“ štrukli. Okus je naprosto božanstven i već nakon prvog griza, sasvim je jasno da je riječ o domaćem proizvodu i sastojcima. Tijesto je taman kako treba biti, meko i umjereno masno, a domaćeg sira, odnosno punjenja, ne nedostaje. Što se tiče količine, štrukli su veliki i dva komada će ti bit sasvim dovoljna, ali budući da je ovo nama bio ručak, s guštom smo pojeli i malo više. Sve u svemu, drago nam je što Zagreb ima ovakvo jednostavno, nepretenciozno mjesto s vrhunskom domaćom ponudom i ne sumnjamo da će tek još više dobiti na popularnosti.
Stoga, prvi slobodni trenutak iskoristi za šetnju gradom sve do Tuđmanca i uživaj u slasnim delicijama s domaćim potpisom.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7 dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7 te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
manfred
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.