- U Zagrebu se od 10. do 15. rujna održava drugo izdanje umjetničkog projekta Pop Up Drama
- Donjogradske ulice postaju poprišta kazališnih predstava, a projekt je svečano otvoren uprizorenjem slavne drame Miroslave Krleže - "Gospoda Glembajevi"
- Specifične scenografije po završetku predstava u prostoru ostaju još 48 sati te služe kao dopadljive instalacije za fotografiranje
U Zagrebu se trenutačno održava Pop Up Drama, jedinstvena urbana intervencija kojoj je cilj poznate donjogradske lokacije pretvorit će u mjesta na kojima ćete moći doživjeti jedinstveno kazališno iskustvo. Ovaj umjetnički projekt, proizišao iz kreativne radionice umjetničke organizacije TeatruM i Katapult promocije, svoju je premijeru imao u lipnju prošle godine kada je oduševio građane.
Ove godine organizatori su se odlučili na jesensko izdanje, a događanje je otvoreno uprizorenjem drame "Gospoda Glembajevi" Miroslava Krleže koje je izvedeno na Europskom trgu. Osim scenografije, specifičnost ove predstave krila se u tome što su glavne likove tumačila djeca. Sudeći prema fotografijama i dojmovima okupljenih, publika je uistinu uživala.
Na rasporedu su još dvije predstave
Za sve ne koji su propustili otvorenje na programu su još dvije predstave. Tako će se u četvrtak, 12. rujna na Svačićevom trgu početkom u 12 sati uprizoriti drama hrvatskog književnika Marijana Matkovića "Slučaj maturanta Wagnera", dok nas u petak 13 rujna u 18 sati u Dežmanovom prolazu očekuje prava poslastica - predstava inspirirana slavnim dječjim romanom "Zvižduk s Bukovca" književnika Zvonimira Milčeca.
Scenografija postaje foto kutak
Nakon izvedbi sve privremene scenografije ostaju na gradskim ulicama još 48 sati, a prolaznici i namjernici pozvani su da se u njima sami fotografiraju i stvaraju vlastite pripovijesti te ih objavljuju društvenim mrežama pod hashtagom #PopUpDramaZagreb.Kao što navode autori projekta, ove atraktivne kazališne scenografije sagrađene od recikliranih materijala i odbačenih predmeta te postavljene na frekventnim zagrebačkim lokacijama. Umjetnički dizajnirane scenografije predstavljaju scene iz antologijskih djela hrvatske dramske književnosti i autora biografski i/ili tematski vezanih uz Zagreb.
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.