Life&style
1/23

Ukrasite dom šarenim Glavatarima

Glavatari, šarmantne životinje koje vrebaju sa zidova, ukrasit će svaki dom i učiniti ga vedrijim mjestom. Zašto ih radi, tko ih kupuje i kakva priča se krije iza jelena, magaraca i zečeva koji krase zidove otkrila nam je Ana Grzunov, njihove kreatorica.

32-godišnja Ana Grzunov, suvlasnica Laboratorije zabave, kaže kako su Glavatari logičan slijed razvoja događaja. Simpatične životinje kose se objese na zid i svaka ima karakter, nastale su kao rezultat njenog talenta za rad rukama.

 | Autor:

"Priča s Glavatarima je krenula tako da nisam znala što bih poklonila prijateljici za rođendan. Razmišljala sam što još nema, što bi joj trebalo... standardne nedoumice. Htjela sam joj pokloniti nešto originalno što sam sama izradila. Kako smo se istrošile s idejama za rođendanske poklone, a poznavajući nju, Glavatar je spontano uletio. Prvi Glavatar je bio Jednorog ili kako ga ona zove "zebrikorn" Jeffrey. Nakon što sam vidjela njezinu reakciju kada je odmotala kutiju, počela skakati posvuda od sreće i oduševljenja - to je bilo to! Od tog trenutka sam znala da imam novi hobi", prisjeća se Ana.

 | Autor:

Inspiraciju za Glavatare pronalazi u svijetu oko sebe, ljudima, mjestima, materijalima, pričama koje čuje i prostorima koje zamišlja u glavi te u koje smješta Glavatare. Privlače je teksture raznih materijala, jer već na opip zna koja životinja može nastati. A proces nastajanja jedne trendi zebre, otkačenog magarca ili chic zeca je detaljan posao.

"Nakon što mu napravim "kostur" koji se treba dobro osušiti, slijedi novi dio na kojem radim obrise, odnosno anatomiju životinje, zatim se taj dio također mora posušiti, nakon čega slijedi finiširanje, oblaganje sa željenim materijalom te stavljanjem detalja (oči, trepavice, kosa...). Rade se po narudžbi i svaki Glavatar je unikatan. Obzirom da svakom Glavataru želim podariti neki karakter, radim ga s puno promišljanja... Izrađujem ih od recikliranih materijala, tehnikom kaširanja papira i ljepljenjem", otkriva naša sugovornica.

 | Autor:

Kako je svaki Glavatar poseban, tako je u potpunosti prilagođen osobi čiji dom će krasiti. Možete sami izabrati životinju, uzorak tkanine i boju. Kaže kako je zanimljivo slušati naručitelja kako naručuje svoj Glavatar, jer ona često za tu osobu ima viziju sasvim druge životinje, tkanine ili boje. Razradom i opisivanjem Glavatara, svaki dobiva svoj karakter.

 | Autor:

"Do sada je udomljeno puno Glavatara kao što su Jelena koja je otišla na selo, Zebrikorn Jerrey i žirafa Norman koji su otišli za Delnice, nosorog, jednorog, baka Guska, morž Šime, partyjanerica iz Sirupa, konj Plavuša... ma ima ih.. Kada klijent naručuje Glavatara nekome za poklon, jako mi je važno znati pojedine osobine budućeg vlasnika, kako personalizirala Glavatara baš za njega. Nikad nemam gotove Glavatare, jer jednostavno odmah odu. Još do sada nisam imala prilike i vremena napraviti ih nekoliko pa da imam kao izložbene primjerke. Glavatari putuju i po svijetu: Jedna deva je otišla u Qatar, Doha, zec u Njemačku, jelen u Sarajevo...", izjavila je Ana koja kaže da njene Glavatare vole i mladi i stari, prijatelji koji daruju jedni drugi za rođendan, svadbu ili pak roditelji koji žele nešto otkačenije dječje sobe, a nađe se i pokoji 'wannabe' lovac i prijatelj životinja.

 | Autor:

Glavatari su toliko popularni, da Ana nema niti jednog svog – svi brzo pronađu novi dom. Kaže kako joj je super što svaki dan ima drugog kojeg čuva dok udomitelj ne dođe po njega, a cijena jednog je od 400 do 550 kuna, ovisno o odabranom materijalu i kompleksnosti izrade.

"Kao i sve što radim do sada nekako sve dolazi spontano, bez prevelikog razmišljanja u budućnost... ono što bi svakako voljela je da i strano tržište prepozna moj rad, zato sam za tu priliku otvorila i svoj Etsy profil", za kraj poručuje Ana, a s obzirom na osmijeh koji izazivaju Glavatari, sigurni smo da će uspjeti.

Više slika pogledajte u galeriji...

Photo: None

Komentari 0