- Fotografije djevojčica koje u sklopu školskog programa uče voditi brigu o održavanju automobila oduševile su korisnike društvenih mreža
- Cilj ove inicijative je podučavanje teoriji i praksi kako bi se tinejdžeri što ugodnije i sigurnije osjećali za volanom
- Dosad je program prošlo 100.000 srednjoškolaca u Sydneyu, a rado bismo sličnu inicijativu vidjeli u našim školama
Društvenim mrežama ovih su se dana proširile fotografije koje pokazuje kako djevojčice u školskim uniformama prisustvuju nastavi, a tema sata je održavanje automobila. Riječ je o učenicama Stella Maris koledža u Sydneyju, a sat kojem su prisustvovale obrađivao je promjenu guma, najučinkovitije načine provjere tlaka, nadziranje razine ulja i rashladne tekućine te pravila ponašanja u slučaju automobilske nesreće.
I ne, ovaj program praktičnog učenja nije rezerviran samo za djevojčice. Do sada ga je pohađalo 100.000 srednjoškolaca, a iza njega stoji tvrtka Galmatic čiji je rad posvećen upravo održavanju automobila. Primarni cilj inicijative je da se tinejdžeri osjećaju ugodno za volanom te da usvoje osnove brige prema vlastitim vozilima. "Ne možemo dovoljno naglasiti svim našim studentima da nikada ne biste trebali zanemariti problem sa svojim automobilom, morate ga riješiti zbog vlastite sigurnosti", otkriva direktorica tvrtke Eleni Mitakos.
Budući da su fotografije nastale u njihovoj školi, o ovom slučaju oglasila se i pomoćnica ravnatelja Amy Smith. Za Daily Mail je otkrila kako su rado pristali sudjelovati u ovoj inicijativi jer smatraju kako je "važno pokazati djevojkama da imaju sposobnosti da se same nose sa situacijama kad su na putu, umjesto da se oslanjaju na nekoga drugoga".
Fotografije koje su postavile na službenu Facebook stranicu škole izazvale su niz pozitivnih reakcija. "Kakva fantastična ideja", "Apsolutno se slažem da bi se ovakve stravi trebalo podučavati u školi. To su vrlo korisne vještine", "Oduševljena sam, mislim da bi uz ovo trebali podučavati i kuhanje, šivanje, održavanje kućanstva i osnove rada sa strujom", samo su neki od komentara koji su se mogli pročitati ispod objava o spomenutoj inicijativi. A što ti misliš o ovom programu?
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.