Hotel Falkensteiner Belgrade od svog otvorenja prošle jeseni predstavlja jedno od omiljenih odredišta svih koji odluče posjetiti srpsku metropolu. Pošto je smješten u poslovnom i trgovačkom središtu grada, omiljen je među poslovnim ljudima, ali i svima koji od hotela očekuju nešto više, a sve o njegovom uređenju otkrili su nam Elizabeta Penić iz odnosa s javnošću hotela te arhitekt Boris Podrecca.
Danas je gotovo nezamislivo da postoji dobar hotel bez dobro uređenog interijera. Hotel Belgrade je jedan od onih čiji bi interijer rado poželjeli imati u vlastitom domu. Svojim eksterijerom odudara od većine ostalih poslovnih zgrada, a u njemu se krije pravi užitak za oči ljubitelja dobrog dizajna.
"Falkensteiner Hotel Belgrade karakterizira upečatljiva futuristička vanjština te očarava svojom atmosferom i vrhunskom opremom. 171 soba i apartman, od kojih 28 luksuznih Royal soba, zajedno sa salonom za ljubitelje cigara, salonom za poslovne ljude s terasom na 9. katu, City SPA centrom s teretanom i konferencijskim dijelom s dvoranom za bankete, na površini od oko 750m², ključni su elementi hotela”, istaknula je Elizabeta Penić iz odnosa s javnošću Falkensteiner hotela.
Hotel je napravljen prema nacrtima vrhunskog i svjetski priznatog arhitekta Borisa Podrecca, koji je između ostalog bio zadužen i za Muzej suvremene umjetnosti u Veneciji.
„Ovo je moj prvi arhitektonski projekt u gradu u kojem sam rođen. Želja mi je bila donijeti Beogradu kvalitetnu arhitekturu srednje Europe i tako je nastao ovaj hotel, koji za mene predstavlja nešto dublje, ne samo arhitekturu. Falkensteiner Hotel Beograd spoj je dva načela; lirskog i epskog, dva elementa – 'Feminine' i 'Masculine'“, rekao je Podrecca.
Za uređenje interijera bila je zadužena Bea Mitterhofer pred koju je stavljen izazov uređenja zgrade inovativnog i dinamičnog dizajna.
"Interijer odiše posebnom elegancijom koja u potpunosti prati suvremene arhitektonske trendove. Mitterhofer je osmislila jedinstven, ali vrlo moderan koncept koji očarava kombinacijama boja, rasvjetom unutrašnjeg prostora i stilskim namještajem", objasnila je Elizabeta.
Interijer hotela je fuzija starog i novog, klasičnog i eklektičnog, ali ukupan dojam nije nametljiv, nego decentan zahvaljujući mudrom korištenju boja i materijala. Uz klasične fotelje koje dizajnom podsjećaju na komade iz šezdesetih, kombinirani su moderni detalji u neo-barok stilu. Kako su vitičasti okviri i snažni zlatni stupovi sami sebi dovoljni, uz njih idealno pristaju decentne boje poput sive, crne i bež na minimalističkim komadima namještaja.
U spavaćim sobama prisutno je igranje različitim teksturama. Mekani tepisi s uzorkom dominiraju podom, ali zidne obloge od metala te tapete s teksturom naglašavaju apsolutno svaki element prostora. Dodamo li tome igru tekstura u tekstilu kao što su posteljina i zastori te na tapeciranom namještaju jasno je zašto igranje stilovima ne izgleda neukusno. U ovom prostoru, usprkos jakim komadima, dominiraju decentne boje koje umiruju cjelokupan dojam. Upravo je to bio i cilj tima koji je radio na uređenju – istaknuti hotel, ne samo po trendovskom uređenju, nego i po tome što se svaki gost u njemu osjeća kao kod kuće.
Više slika pogledajte u galeriji...
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.