- Ima nešto u kupovini nove torbice što predstavlja početak nečeg novog – bilo da se radi o pospremanju stvari iz stare torbice koje si mjesecima bez veze nosila sa sobom ili novog modnog izričaja
- Torbice su neizostavni modni dodatak, ali i naš vjerni praktični pratitelj bez kojega jednostavno ne možemo
- Kako bi tvoja nova torbica dugo izgledala poput, pa, nove torbice, donosimo nekoliko praktičnih savjeta (plus trikoe kako očistiti torbice različitih materijala)
Torbice nisu samo neizostavni modni dodaci, nego su i tajno oružje koje svakom outfitu daju „ono nešto“. Kako bi dobro izgledale i kako bismo ih mogle još dugo koristiti, jako je važno pravilno ih njegovati. Otkrit ćemo ti jednostavne trikove koji će pomoći da tvoja torbica traje jako, jako dugo i uvijek privlači pažnju.
Uz ova 4 trika će tvoja torbica dulje trajati
Obrati pozornost na materijal
Umjetna koža, antilop, lakirana ili glatka koža: postoji puno različitih materijala za torbice, ali ne održava se svaka na isti način. Dakle, prije nego počneš divlje trljati i čistiti svoju torbicu, prvo bi se trebala informirati o materijalu. Na taj način možeš izbjeći nepotrebne pogreške i osigurati da tvoja voljena torba dobije optimalnu njegu koju zaslužuje. (Savjete kako pravilno očistiti torbice donosimo na kraju teksta.)
Spremi torbicu u platnenu vrećicu koja će je štititi
Ako torbicu ne koristiš dulje vrijeme, svakako je spremi u platnenu vrećicu (neki brendovi je daju uz torbu koju kupiš) koja će je štititi od prašine. Po potrebi može pomoći i jastučnica. U svakom slučaju, ne bi trebala ostaviti svoju torbicu „nespakiranu“ i riskirati da je ošteti sunčeva svjetlost, voda ili prljavština ako je odlažeš na duže vrijeme. Dugotrajno izlaganje svjetlosti može izblijediti kožne torbice.
Napuni torbicu papirom
Prije spremanja trebaš torbicu napuniti materijalom poput papira (npr. zgužvanih starih novina). To će spriječiti da se torba „gužva“ te da se stvore neugledni nabori.
Drži šminku u kozmetičkoj torbici
Šminku nikada ne smiješ tek tako ubaciti u torbicu jer riskiraš curenje pudera, korektora, razmazivanje ruža koji se otvorio itd. Bolje je da šminku čuvaš u zasebnim kozmetičkim torbicama. To ne samo da štiti tvoju torbicu, nego također osigurava da možeš odmah pronaći svoju šminku i da ne moraš prekapati po torbi.
Koža, saten, tkanina... Evo kako pravilno očistiti torbicu
• Kožne torbice: redovito nanosi sprej za vodonepropusnost kože kako bi zaštitila materijal od vlage i prljavštine. Povremeno upotrijebi balzam za kožu ili ulje za kožu kako bi kožu održala mekom i spriječila pucanje.
• Torbice od tkanine: torbe od tkanine mogu se tretirati posebnim sprejom za impregniranje tekstila kako bi bile otporne na vodu i prljavštinu. Operi ih ručno blagim deterdžentom ili u perilici rublja na nježnom ciklusu.
• Satenske torbice: mrlje treba odmah ukloniti vlažnom, mekom krpom i malo mlake vode sa sapunom. Nježno tapkaj i izbjegavaj snažno trljanje kako bi izbjegla oštećenje osjetljive površine. Izbjegavaj kontakt s oštrim predmetima i tekućinama. Satensku torbicu je najbolje čuvati u vrećici od mekanog platna.
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.