- Božić je obiteljski blagdan mira i veselja
- Međutim, često se nađe neka ekipa koja ima čudnovata očekivanja pa nam često zagorča blagdane
- Primjerice, ovih 11 izjava dolazi ravno iz pakla!
Božić: blagdan ljubavi i mira. Barem u teoriji. Zašto je to potajno „blagdan dosadnih pitanja“? U ovih jedanaest situacija sigurno ćeš prepoznati sebe i svoju rodbinu.
1. „Pa možeš valjda pojesti komad pečenja, zar ne?“
Da su Božić i općenito obiteljska slavlja pakao za svakog vegetarijanca te da se ta paklena vatra već upržila u kožu, jasno je kao rakijica za probavu nakon masnog svinjskog pečenja. I premda smo sa 12 godina odlučili više ne jesti meso, iz godine u godinu od nas se traži da „napokon nešto dobro pojedemo“. Između redova nalaze se i sljedeća pitanja za vegetarijance: „Zar ne jedeš ni kobasicu?“ i „Što uopće smiješ jesti?“
2. „Još si uvijek sama?“
Klasik svih pitanja koje bi trebalo biti zabranjeno u našem društvu. A kako na izjavu „Zar ne želiš konačno potražiti muškarca“ možemo samo prevrnuti očima, ozbiljno razmišljamo o lažiranju šašavog Instagram profila svog dečka kako bismo konačno imali malo mira i tišine.
3. „Koliko zapravo traje tvoj fakultet?“
Ako ti netko postavi ovo pitanje, postoje samo dvije opcije: 1. Mrze te i iz pakla su, ili 2. Doista im je stalo do tvog studentskog napretka. Pa možeš odabrati bilo koji razlog koji odabereš. U svakom slučaju, jedno je sigurno: da, teta Tihana, znamo da studij sada ne traje više od 14 semestara i DA, svjesni smo da u ovom životu možda više nećemo imati doktorat na elitnom sveučilištu u glavnom gradu Engleske. Ali, ipak je nepravedno i podlo skretati pažnju na naš neuspjeh na svakom susretu. Mali savjet za sljedeću obiteljsku proslavu: samo nas pitajte što bismo radije naručili od dostavne službe ili koje hobije imamo - to bi bilo nešto dobro za promjenu.
4. „Uhhh! Ne bi mogao živjeti u Zagrebu ni sekunde!“
Ova rečenica poznata je svima na selu. „Zagreb je prljav, siv i također preskup!“, obično se čuje od ujaka Joze, čiji se horizont ne proteže dalje od lokalne birtije. Jednostavno užasno mrzi cijeli grad. Ako se onda suprotstaviš znamenitostima, prometnim vezama ili kulturnim ponudama, ima spremnu sljedeću poruku kao odgovor: „Kultura? Molim te, bjež'! Sretan sam kad imam svoj mir!“
5. „Trebala bi opet stupiti u kontakt s Marijom, uvijek si se dobro slagala s njom!“
Nekako nitko nije primijetio da sam se jako dobro slagala s Marijom iz susjedne kuće tijekom školovanja, ali onda smo se relativno brzo razišle, jer je sve učenike ili građane nazivala „arogantnim, ljevičarskim snobovima s previše novca“.
6. „Jako se veselim unucima – kakva je situacija?“
Oh, ne! Ova izjava ima isti učinak na nas kao što kriptonit ima na Supermana. Da, na ovo pitanje odgovaramo svake godine s: „Hmmm, možda od danas deset godina!“ Odgovori, ništa više ne pomaže. Stoga, nova strategija: „Razmišljamo o uzimanju psa iz azila.“
7. „Ponovi, čime se ono baviš? Nikad ne mogu znati što radiš?“
Ovdje su u centru pažnje prvenstveno ciljani poslovi koji imaju veze s novom tehnologijom ili Internetom. Koliko god se baka teško sjeća što mi radimo, teško nam je i pokušati objasniti joj. Zato uvijek spominjemo sličan, analogni posao i kažemo da radimo za novine, premda smo zapravo zaslužni za smiješne GIF videe i objave na Facebooku.
8. „I, mlada damo, zar si dobila koji kilogram?!“
Hmmm. Hvala i doviđenja!
9. „Moram ti pokazati smiješan video“
Metoda mučenja na koju bi i najtvrđi plaćenik u srednjem vijeku bio ljubomoran: „smiješni“ video uradci na obiteljskim proslavama. Evo sada sjede u redu, njih petero starijih od 50 godina lupkaju prstima i jedni drugima predstavljaju video zapise animiranih mačaka, nogometnih neuspjeha ili „ukusnih jela“. Rečenicama poput: „Ahhh, MORAM ti pokazati jednu stvar“ ili „Vidjela sam to na svom Facebooku!!!“ uvode te zatim u jezivi svijet muke i odustaju tek ako nisi napravila grimasu nakon dvanaestog videa.
Svi spadamo u jedan od ovih 5 tipova ljudi za vrijeme blagdana
10. „Brineš li dobro o mužu, da ostane s tobom?“
Nažalost, pravedna podjela neplaćenog posla poput kuhanja, čišćenja, čuvanja djece, brige o rodbini itd., još uvijek nije doprla do šire populacije. Ali, koliko god loše bilo – na to se obično prisjetimo na obiteljskim proslavama. Nakon što si objasnila da pošteno dijelite kućanske poslove, obično dobiješ: „Ma, imaš dobrog čovjeka, trebala bi ga držati na toplom!“.
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.