- Dosta je grubih kemikalija i ispucalih ruku - postoji i bolji način da se očisti roštilj
- Trik s lukom, jeftinom i prirodnom namirnicom bi trebao biti velika pomoć
- Osim toga, luk ima i antibakterijsko djelovanje...
Ljeto je stiglo, a s njim i roštiljade. Na veliko oduševljenje muškaraca koje vjerojatno neki praiskonski instinkt prema vatri i krvavom mesu koje na nju bacaju nagoni da roštiljaju svaki slobodan dan. Oduševljenje žena nešto je manje, posebno kad kasnije pougljenjele ostatke mesa ribaju s rešetke. Pa namaču, pa ribaju, pa potroše cijelu spužvicu, pa upru žicom, pa izgue nokte i izranjavaju ruke... No dosta rodnih stereotipa. Ovo su dani kad uživamo provodeći vrijeme na terasi ili u dvorištu s društvom uz roštilj, a koga god da zapadne kasnije čišćenje, ovaj će mu trik dobro doći. A i vrlo je ekološki - umjesto da koristiš razne jake kemikalije za uklanjanje masnoća i zapečenih ostataka hrane, posegni za jeftinom namirnicom koju uvijek imaš u kuhinji - lukom.
Kako očisti roštilj lukom
Glavicu luka prepolovi napola. Nabodi je na vilicu te njome odlučno trljaj rešetku roštilja. Svi zagorjeli ostaci lagano će se ukloniti. Savjet više - učini to čim pojedete, dok je rešetka još topla, na hladnoj ovaj trik ne djeluje. Luk ima još jednu dodatnu kvalitetu - djeluje antibakterijski pa roštilj odmah i dezinficira. Probaj, nema ljepšeg nego imati već čistu rešetku kad se sljedeći put sjetite baciti nešto na nju...
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.