Balzami za usne imaju minijaturna stakalca, a proizvodi bez parabena brže se kvare te, samim tim, više prodaju
Ako ste jedna od onih osoba koje vole znati više o svemu, onda ste zasigurno čuli i posjetili stranicu Reddit, gdje obožavatelji popularne kulture daju alternativu stvarnosti na temelju najnovijih vijesti. Nešto za sebe pronaći će i beauty 'ovisnice', među člancima make up gurua, video tutorijala, i čudnim beauty trikovima diljem svijeta. Osim toga, naići ćete i na teorije urote koje se tiču beauty industrije, a ovo su najzanimljivije od njih:
Porast broja proizvoda bez parabena je urota beauty industrije kako bi se proizvodi brže kvarili i, samim tim, više prodavali.
Paraben je konzervans široke upotrebe koji sprječava razvoj bakterija, pa zašto bi ga onda isključivali iz proizvoda? Teoretičari zavjere na Redditu zaključili su da se tu radi o velikoj uroti kozmetičke industrije koja je odlučila proglasiti nešto opasnim, i ukloniti taj sastojak iz proizvoda, znajući da će tako proizvodi trajati kraće te će se više kušovati. A unatoč tome što imaju jedan sastojak manje, proizvode s oznakom 'bez parabena' uredno naplaćuju i više.
Za popularnost selfija zaslužna je vlada kako bi lakše izgradili bazu lica.
Ok, ovo malo i ne drži vodu kada razmislite da vlade već imaju pristup fotografijama lica sa osobnih iskaznica i vozačkih dozvola, koje su ionako realnije od selfija na kojima svi pokušavaju ispasti najbolje.
Kozmetičke tvrke koriste se kvalitetnim testerima kako bi 'navukli' kupce na razrijeđene verzije proizvoda u većem pakiranju.
To se posebno priča oko anti-age proizvoda, čije testere dobijete u ljekarnama ili drogerijama. Od njih vam koža u trenu postaje mekša, mlađa i imaju nevjerojatno brzi učinak, a kada vas 'navuku' da kupite proizvod, prodaju ga razrijeđenoga s vodom i to ponekad čak u omjeru pola-pola.
Make up Kylie Jenner zapravo je prepakirana verzija make upa tvrtke ColourPop, koju vode iluminati.
Kada je krajem prošle godine Kyliein make up planuo u sekundi, mnogi su se složili da se radi o jednakim nijansama koje je prodavala tvrtka ColourPop, samo po mnogo skupljim cijenama. Čak se šuškalo i o fotografiji na kojoj se vidi kako Kylie izlazi sa sastanka iz Spatz Laboratoriesa noseći u ruci vrećicu s ColourPop kozmetikom.
U balzamima za usne kriju se malena stakalca koja ranjavaju usne kako bi vam i dalje trebao balzam.
Glavni argument kojim se poriče ova teorija urote jest da balzam za usne privremeno umiruje suhu i oštećenu kožu na usnama, a kada se neko vrijeme ne koristi, koža ponovno popuca od vjeta i drugih vanjskih utjecaja.
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.