- Za razliku od estetskih korekcija koje smo navikli moći prepoznati, u zadnje vrijeme sve češće svjedočimo zvijezdama koje nikada nisu izgledale bolje, iako ni sami nismo sigurni što su točno radile
- Ne primijećujemo nikakve radikalne promjene u smislu proporcija, ali primijećujemo da, odjednom, mnoge izgledaju veoma mladoliko i svježe, a nerijetko i bolje no ikad prije
- Cilj novih trendova je izgledati isto, ali kao najbolja moguća verzija sebe, a Lindsay Lohan, Demi Moore i Christina Aguilera najbolji su primjeri onoga o čemu govorimo
Dugi niz godina mnoge su slavne ljepotice bile kritizirane zbog čestih odlazaka pod nož i pretjerivanja s estetskim zahvatima, te nerijetko optuživane da su uništile svoju prirodnu ljepotu, no posljednjih su se mjeseci trendovi u estetskoj kirurgiji počeli dramatično mijenjati nabolje. Za razliku od estetskih korekcija koje smo navikli moći prepoznati gotovo na prvi pogled, neovisno o kakvom je zahvatu riječ, u zadnje vrijeme sve češće svjedočimo zvijezdama koje nikada nisu izgledale bolje, iako ni sami nismo sigurni što su točno radile.
Ne primijećujemo nikakve radikalne promjene u smislu proporcija, ali primijećujemo da, odjednom, mnoge izgledaju veoma mladoliko i svježe, a nerijetko i bolje no što su izgledale na vrhuncu karijera. Najbolji primjeri onoga o čemu govorimo? Za početak, Lindsay Lohan, Demi Moore i Christina Aguilera!
Ako je vjerovati stručnjacima, uplovljavamo u eru 'neprimjetne' plastične kirurgije i kozmetičkih zahvata koju bismo mogli opisati kao suštu suprotnost estetici kakva je godinama vladala društvenim mrežama. Umjesto smrznutog čela, XXL usana, izdajničkih znakova botoksa i pretjeranih filera, sve je više onih koji odlaze najboljim plastičnim kirurzima i odlučuju se na kombinaciju minimalno invazivnih zahvata nakon kojih su rezultati jedva primjetni.
Kako i samo ime ovog trenda govori, cilj je održati jedinstvene kvalitete i prepoznatljivost osobe, kako bi izgledale netaknuto i kako nitko ne bi mogao primijetiti bilo kakvu promjenu. Umjesto postupaka nakon kojih evidentno izgledamo drugačije, cilj je izgledati isto, ali kao najbolja moguća verzija sebe. A evo i koji su zahvati sve popularnije opcije!
Microtox je novi botoks
Svi smo čuli za baby botoks. E pa microtox je poput njegovog mlađeg brata kojeg se ne može otkriti. I dalje je u pitanju tretman neuromodulatorom, iliti neurotoksinom koji privremeno paralizira mišiće ispod kože, učinkovito izglađujući bore i fine linije, no koristi se puno manja doza čak i od baby botoksa. Ključ za neprimjetan izgled je korištenje manjih jedinica i uravnotežena primjena, jer dokle god se botoks uravnoteženo koristi na svim područjima lica, mimika će i dalje izgledati prirodno.
Gdje se sve ubrizgava botoks? Najčešća mjesta su glabela (dio između obrva), čelo, podočnjaci, područje oko nosa i brada, a nerijetko se radi i mikrotoksikacija oko očiju kako bi se postiglo super suptilno podizanje obrva i otvaranje očiju.
Fileri za usne
Novi se trendovi udaljavaju i od iznimno očiglednih filera za usne, iako ne uklanjaju filere u potpunosti. Važno je da su dobro izbalansirani i da ni na jednom mjestu nemamo preveliku količinu, već da je ona ravnomjerno raspodijeljena, a nije svejedno ni koji se fileri koriste. Budući da su neki fileri vrlo gusti i mogu ostaviti male neravnine, mnogima je favorit RHA Redensity, jedan od najtanjih filera na tržištu, a koji je izvrstan za fine bore. Među omiljenim je opcijama i za usne jer im daje definiciju i hidrataciju te malo volumena.
Važno je spomenuti da se, ukoliko netko želi 'neprimjetne' rezultate, filere ne koristi za podizanje lica, jer će pokušaj podizanja lica filerima rezultirati naizgled širim licem i manjim očima. Fileri se koriste za postizanje ravnoteže i harmonije lica, a ne za zatezanje.
Lipofiling
Kada su u pitanju obrazi, postoji prirodnija i puno manje primjetna alternativa filerima - mast. A kako točno funkcionira presađivanje masnog tkiva na lice? Nakon postupka liposukcije, pri čemu kirurg izvlači masnoću s jednog dijela tijela i obrađuje je, ubrizgava je u željeno područje, u ovom slučaju u obraze. Ovakvi su zahvati posebno popularni među mlađim generacijama, a pokazali su se kao odlična metoda za isticanje i podizanje jagodica.
PRF tretman ispod očiju
Umjesto korištenja hijaluronskih filera ispod očiju kako bi se saniralo podočnjake, sve češće se koriste PRF (platent-rich fibin) injekcije koje pružaju neprimjetne rezultate. Za raziku od filera koje se ispod očiju može vidjeti i 10, 15, pa i 20 godina kasnije, PRF pomaže zadebljati kožu i izgraditi nešto kolagena, i to bez svih onih dugoročnih problema koje na tom području lica nose fileri.
Što je točno PRF? Sličan je PRP-u (plazma bogata trombocitima), ali je još malčice bolji. PRF se dobije kada se vensku krv prerađuje u PRP, a zatim je se ponovno obrađuje u PRF, a zbog čega sadrži više aktivnih tvari koje traju dulje od PRP-a i pomaže u stimulaciji veće proizvodnje kolagena i zadebljanju kože. PRF tretmani obično se provode u ciklusima (između četiri i šest) u razmaku od četiri do šest tjedana.
Injekcije za hidrataciju
Intradermalne mikrokapljične injekcije hijaluronske kiseline, poput Skinvivea, sve su popularnije među pacijentima koji žele riješiti probleme s teksturom kože, od suhoće i finih bora do gubitka volumena, i to bez lasera ili dugog vremena oporavka. Tanke injekcije djeluju kao unutarnji ovlaživači kože i gotovo je nemoguće otkriti zbog čega nečija koža izgleda toliko lijepo.
Koliko 'neprimjetni' estetski zahvati koštaju?
Odgovor na ovo pitanje prvenstveno ovisi o tome što točno netko želi i gdje obavlja željene estetske zahvate, no nećemo lagati, ni ovi, kao ni bilo koji drugi, nisu nimalo jeftini, odnosno to što su puno manje primjetni od uobičajenih zahvata ne znači da je njihova cijena manja. Štoviše, mnogi su spremni platiti koliko god je potrebno samo kako bi izgledali maksimalno prirodno.
Ono što je osobito bitno istaknuti je da je najvažnije odabrati stručnu i iskusnu osobu koja zna što radi, pa makar nas zahvat u tom slučaju koštao malo više, jer je posljednje što želimo platiti nešto nakon čega će nam trebati popravci i dodatna ulaganja ili, još gore, nešto čime ćemo ugroziti svoje zdravlje.
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.