Ove sastojke nikada ne smiješ koristi u maskama za lice jer bi mogla požaliti

Shutterstock/Instagram
Vidi originalni članak
  • Super je ako imaš volje i znanja da sama kod kuće spraviš masku za lice 
  • Naravno, tada ćeš najvjerojatnije koristiti isključivo prirodne i zdrave sastojke 
  • Međutim, budi oprezna – koliko god se činili „običnima i neopasnima“, neke sastojke ni u kom slučaju ne smiješ stavljati na lice 

Postoji puno prirodnih sastojaka koji nas liječe, čine ljepšima te njeguju. Ali, postoje i stvari koje nemaju što raditi na koži. Sljedeće prirodne sastojke nikako nemoj koristiti u maski za lice… 

Sok od limuna 

Kiselo voće može promijeniti pH-vrijednost kože pa zbog toga smije doći u dodir s kožom jedino ako si sok od limuna testirala na malom djeliću kože. Premda je limun prirodni proizvod, sadrži kiselinu koja može uzrokovati upalu kože, iritacije ili čak ostaviti ožiljke na njoj. Osim toga, koža lica može zbog soka od limuna odjednom postati osjetljivija na UV-zračenje te lakše izgorjeti na suncu. 

Beauty Ako ovo jedeš svakodnevno tvoje će lice biti besprijekorno

Majoneza 

Na Internetu se sve češće pojavljuju savjeti u kojima se zloupotrebljava majoneza za masku za lice. Radije nemoj! Masna konzistencija začepit će pore kože. Ako si sklona aknama, onda je kombinacija od ulja i jaja opasna mješavina koja će samo još pogoršati tvoj ten. 

Alkohol 

Alkohol iz ljekarne pomaže pri isušivanju određenih mjesta? Pogrešno! Alkohol nema što raditi na koži – preagresivan je. Alkohol može oduzeti koži važnu vlažnost, bjelančevine i masnoće te uništiti prirodni zaštitni sloj na koži. 

Beauty Maske za lice i pilinzi idealan su beauty saveznik nakon povratka s godišnjih odmora

Prašak za pecivo 

I prašak za pecivo se često spominje kao tajni sastojak „uradi sama“ maski za lice. Međutim, dermatolozi savjetuju da ga ne koristiš. Prašak za pecivo je alkalan te može promijeniti pH-vrijednost kože te oštetiti gornji sloj. Tako će koža postati osjetljivija na bakterije – što može dovesti do upala i crvenila. 

Cimet 

Naravno, na Internetu postoje razna uputstva za spravljanje maski za lice s cimetom – na primjer u kombinaciji s medom. Ali, postoje i komentari nezadovoljnih korisnika koji su isprobali te maske za lice pa završili s iritacijama kože i peckanjem. Tu teoriju podržavaju i dermatolozi: cimet također može promijeniti pH-vrijednosti kože te uništiti njen prirodni zaštitni sloj. Nestane vlaga te se „puste“ bakterija na kožu. 

Beauty Jasnih 5 znakova koji će ti otkriti da tvoje lice stari brže od tebe, a jedan od njih ima veze sa stresom

Posjeti Miss7.24sata.hr