Neposredno prije nego li je rodila, voditeljica Edita Misirić Vrkljan s nama je podijelila svoj trudnički dnevnik te opisala kako se pripremala za svoj najsretniji dan u životu - dolazak prinove
Punih sedam mjeseci pričala sam o svojoj trudnoći gotovo svakodnevno sa suprugom, majkom, svekrvom, bratom, šogoricom, prijateljicama, a često i sama sa sobom. Pomislio bi čovjek - sasvim dovoljno vremena da u potpunosti osvjestim i prihvatim činjenicu da ću biti majka osobi koju nosim u svojoj utrobi. Pa opet, dovoljno je samo izreći na glas tu rečenicu da se ponovno šokiram i u nevjerici pitam: Čekaj, je li to moguće? To će se stvarno dogoditi? Čak i kada si pokušam pomoći s činjenicom da je gotovo svaka žena na svijetu u povijesti čovječanstva bila ili jest majka i dalje sam fascinirana time da ću to biti i – ja! Prvi put kada sam se to pitala još na samome početku trudnoće, shvatila sam da će nam se život u potpunosti promijeniti i da ga trebamo prilagoditi dolasku treće osobe. Jer, realno, sve što smo do sada radili bilo je podređeno samo nama. Dolazi treći, dolazi naš sin. I za njegov dolazak treba se dobro pripremiti. Krenuli smo od stana.
KREVETIĆ I OSTALI NAMJEŠTAJ
Dječju sobu nemamo namjeru još namjestiti, s obzirom da će djetešce barem prvu godinu dana biti s nama u sobi, u svojem krevetiću. Ali gdje, pobogu, gdje ćemo smjestiti taj krevetić? Pa tu je moj ormar i komoda s vjenčanim fotografijama uz koje se uvijek tako rado budim. I onda opet – reality check: nema više buđenja uz fotografije i mirna zagrebačka svitanja, od sada se budiš kako i kada će se buditi tvoj sin. I tako je komoda po kratkom postupku otišla u izgznanstvo, a dječji krevetić se sasvim lijepo uklopio u suprugov i moj životni prostor. Uz još neke preinake, stan je spreman za našu bebicu! Međutim, što je s mamom i tatom? Jesmo li mi spremni?
TRUDNIČKI TEČAJ i LITERATURA
Naravno da nismo, ali se trudimo. Pomogla je literatura, ali najviše trudnički tečaj. Preporučam svima i to onaj u KB Merkuru. Sastoji se od šest predavanja na kojima sam dobila odgovor na većinu pitanja. Iako sam sigurna da ću kao i sve majke, prvih mjesec dana tapkati u mraku i da je svako dijete drukčije i ne znate kakvo će ono biti dok ga ne upoznate - tečaj me umirio. Dobila sam osnovne informacije ne samo o porodu, već o svemu onome što me očekuje u danima nakon njega. Naime, ja sam štreberica, što me dovodi do sljedećeg:
BOČICE, IZDAJALICA I SVE OSTALO ŠTO MOŽE POMOĆI KOD DOJENJA
Dojenja se bojim više nego poroda. Međutim, ako pitate stručnjake ništa od ovoga ne trebate kupiti prije rođenja bebe, jer se nadate i vjerujete da ćete dojiti i da ćete biti najbolja u tome. No, ja sam bočice i izdajalicu dobila na poklon od prijateljica koje su rodile i koje su mi rekle – samo ti doji, ali bočice nek ti budu tu, negdje skrivene u ormaru. A ono u što sam apsolutno sigurna da će mi trebati su:
DJEČJA KOLICA
Ako nešto proučavam posljednjih sedam mjeseci – to su onda kolica! Prvi put kada sam otvorila tu pandorinu kutiju ostala sam šokirana velikim izborom brendova, a kasnijim istraživanjem i faktorima koji su važni kod kupovine kolica. Na kraju sam u prvom Baby Centru izbor suzila na: Cybex Mios, Cybex Mios KOI i Joolz Day2 kolica. To su sve kolica koja su izuzetno kvalitetna i zadovoljila su neke naše osnovne kriterije, poput; da se lako sklapaju, da nam stanu u automobil, da su relativno lagana s obzirom na luksuznu opremu i da živimo na trećem katu u zgradi bez lifta. Dakle, praktičnost i izdržljivost – prije svega! Cybex je njemački brend koji znalcima ne treba puno predstavljati, no mojem suprugu i meni su za oko su zapela dječja kolica ne toliko razvikanog nizozemskog brenda Joolz. Vizualno i stilski. možda nekako najviše ocrtavaju naš karakter – jednostavna, moderna i bez mnogo uočljivih boja i detalja. Prilagođavaju se kako dijete raste, pa jednostavni pritisak na diskretno skrivene gumbiće pravi veliku razliku! Osim što su multifunkcionalna, predivna su i jako se veselim našeg sinčića provozati u novim kolicima. Uz njih naravno ide i autosjedalica jaje u kojoj ćemo ga, između ostalog, dovesti iz bolnice kući.
KADICA ZA KUPANJE, PREMATALICA, KREME I OSTALE HIGIJENSKE POTREBŠTINE
Tu ubrajamo i ručnike, sterilne gaze, kapi za grčeve, tetra pelene, a stigao je i prvi set pampersica. U svakom slučaju, sad kad ovo pišem shvaćam da je uz stan i moj vokabular obogaćen!
ODJEVNA KOMBINACIJA ZA IZLAZAK IZ BOLNICE
Znam da će biti najslađi u što god da ga odjenemo, ali ja sam već pripremila bodi i čarapice u kojem ćemo našeg sinčića prvi put dovesti kući. Taj komad tkanine uspomena je koju ćemo zauvijek sačuvati.
I nemojte misliti da smo zatrpani dekicama, pelenama i šarenom dječjom odjećom zaboravili na najvažnije. Prva stvar na popisu odavno je označena kvačicom. Ljubav. Od samog početka ove avanture sigurni smo bili jedino da o njoj ne moramo brinuti, nju imamo. Zato mislim da smo, bez obzira na sve strahove i nesigurnosti, ipak – sto posto spremni!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7 dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7 te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
tina78
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.