Beauty

Trikovi za odabir idealnog rumenila

Dobar izbor rumenila zlata vrijedi. Ono vas može uljepšati i dati pravi sjaj vašem licu, dok loše rumenilo može nagrditi cjelokupan make up. Trik je u tome da trebate pronaći boju rumenila koja je prirodna, ali da ujedno daje živost licu.

Najbolji način da saznate koja nijansa je idealna za vas je da joggirate nekoliko minuta i vidite koja je vaša prirodna boja kad se zarumenite. I ne, ovo nije šala.

Prilagodite nijansu rumenila nijansi kože

Za osobe sa svijetlim tonovima kože kao što su boja slonovače ili svijetlo bež, rumenila u nježno ružičastim tonovima obično su  najbolji izbor. Kako starite, poželjno je prijeći na rumenila u boji breskve koja će pomoći vašoj koži da izgleda svježe. Za osobe sa maslinastim tonom kože najbolji izbor su rumenila toplih tonova koja imaju dovoljan intenzitet da se vide na koži – zlatne i bakrene nijanse.

Postoje četiri različite teksture rumenila na koje treba obratiti pažnju. Svako od njih ima svoje prednosti i mane, pa je potrebno dobro razmisliti prije kupovine.

1. Rumenilo u prahu

Nanosi se sa posebnom četkicom za rumenilo. Odlično se nanosi na sve tipove kože, a posebno se preporučuje ženama s masnijom kožom. Ovo je najpopularniji tip rumenila, jer je najjednostavniji za nanošenje i najlakše se kontrolira, a i uglavnom je dostupno u najviše nijansi.

 | Autor:

2. Kremasto rumenilo

Nanosi se prstima ili spužvicom. Ima svjež, vlažan finish koji licu daje prirodan sjaj. Izvrstan je za suhu kožu jer lagano klizi po površini i ne isušuje. Najbolje izgleda ako ga stavite prije nanošenja pudera u kamenu ili prahu. Nažalost, ova vrsta rumenila nije najbolji izbor ako imate masnu kožu ili proširene pore, jer će ih još više naglasiti. Izvrsno je rješenje za one koji ne koriste tekući puder.

3. Rumenilo u gelu

Iznimno jednostavno se nanosi na golu kožu i daje joj sjaj. To naravno ne znači da ga ne možete staviti na tekući puder – možete, samo obavezno prije nanošenja pudera u kamenu ili prahu. Nanosi se prstima ili spužvicom. Dugotrajno je, izgleda jako prirodno i jednostavno je za nanošenje.

 | Autor:

4. Tekuće rumenilo

Odlično je za sve tipove kože. Nanosi se kao rumenilo u gelu, ali je malo teže raditi s njim jer ga treba dosta brzo nanijeti. Vodootporno je pa možete očekivati da će držati cijeli dan. Kao i rumenilo u kremi i gelu i ovdje možete koristiti spužvicu ili prste.

Najčešće pogreške

Pogreške koje žene čine pri nanošenju rumenila su brojne, ali tri su ipak najčešće. Prva je nanošenje prevelike količine rumenila pogotovo u jesen i zimu kada nestane preplanula boja koju ste dobili tokom ljeta te ju tako pokušavate nadomjestiti. Druga je izbor boje koja je ili precrvena ili preljubičasta. Zapamtite, obratite pažnju koja je vaša prirodna boja kada se zarumenite i po tom se ravnajte. Treća je nanošenje premale količine rumenila. Ako ne nanesete dovoljno, rumenilo vam neće izdržati cijeli dan.

Intenzitet boje koju nosite na očima i usnama može odrediti koju količinu rumenila trebate taj dan. Na primjer, ako nosite jarki ruž trebat ćete manje rumenila, a ako nosite blijedi ruž, trebat ćete ga više. Koje god rumenilo odlučite koristiti važno je pridržavati se pravila da pratite teksturu proizvoda. Kremasta rumenila nanose se na kremastu podlogu, a ona u prahu idu na podlogu u prahu.

Photo: Thinkstock / Spencer Davies

Komentari 0