Beauty

Maska, piling i suho četkanje – tajna lijepe kože

Postoji nekoliko tehnika koje održavaju zdravlje i ljepotu kože te pripravaka i preparata koji daju brzo vidljive rezultate.

Suho četkanje

 | Autor: Thinkstock / Spencer Davies Thinkstock / Spencer Davies Tehnika suhog četkanja nije novost našeg doba, potječe iz drevnih termalnih lječilišta u kojima se primjenjivala kao najučinkovitiji poticaj pročišćavanja cijelog tijela od toksina te za bolje hranjenje kože. Suhim, mehaničkim četkanjem potiče se, pored ostalog, aktivnost kože. Prije kupanja ili tuširanja navucite frotirnu rukavicu ili rukavicu od prirodnog vlakna. Masirajte tijelo kružnim pokretima, od stopala prema srcu. Leđa i stražnji dio nogu lakše ćete masirati trakom od istog materijala, a počnite od gležnja pa nastavite sve do ramena.

Suhim četkanjem potičemo cirkulaciju i odstranjujemo mrtve stanice s površine kože čime potičemo proces obnavljanja kože, revitaliziramo limfni sustav i tijelu dajemo izvanredan energetski poticaj. Ovo četkanje dat će vašoj koži zdravi sjaj, mekoću i svježinu. To je tretman tijela čiji se učinak vrlo brzo očituje na licu. Bolja prokrvljenost kože i svih tkiva, bolji protok energije, potaknut proces izlučivanja i pročišćavanja cijelog tijela izravan su poticaj za kožu i mišiće lica.

Ako imate suhu i osjetljivu kožu, tada si ovaj tretman priuštite najviše jednom tjedno kako ne biste izazvali reakciju kože, potaknuli prekomjerno izlučivanje lojnica, pojavu prištića i grube kože.

Piling

Naziv ovog tretmana smo preuzeli iz engleskog jezika ('peeling'), a doslovno preveden znači ljuštenje. Doista je riječ o ljuštenju mrtvih stanica kože. Nijedan tretman lica i tijela neće dati potpuni učinak ako prije njega ne načinimo piling. Pilingom omogućavamo bolje disanje kože, odstranjujemo mrtve stanice, poboljšavamo izmjenu tvari i apsorbiranje aktivnih supstanci iz proizvoda koje nakon pilinga nanosimo na kožu.

 | Autor: Thinkstock / Spencer Davies Thinkstock / Spencer Davies

Maske

Vrlo su korisne u svakodnevnoj njezi, ali i pomoć u prevladavanju različitih promjena na koži. Ovisno o sastavu, maska pomaže usporiti proces starenja, hidratizira i hrani kožu, potiče površinsku cirkulaciju, poboljšava tonus i smiruje kožu... Može se koristiti svakodnevno, jednom ili dva puta tjedno, a na licu se drži otprilike 20 minuta ili dulje, ovisno o sastojcima koje sadrži.

 | Autor: Thinkstock / Spencer Davies Thinkstock / Spencer Davies

Ali ni najkvalitetnija maska neće ispuniti naša očekivanja ako ne omogućite aktivnim tvarima da prevladaju barijeru rožnatih stanica površinskog sloja kože i dospiju do epiderme. Lice je potrebno počistiti od šminke i nečistoća, tretirati pilingom i tek nakon njega, na suhu kožu možete nanijeti masku i opustiti se.

Više slika pogledajte u galeriji...

Photo: None

Komentari 0