- Uz Netflixov film 'Plavuša' o Marilyn Monroe, čini se da je platinasta nijansa opet vruća tema
- Želiš promijeniti frizuru i razmišljaš o super šik bijelo-plavoj boji?
- Kada je u pitanju ova nijansa, obavezno treba uzeti u obzir ovih osam stvari
Posljednjih smo godina vidjeli brojne eksperimente s kosom. Na primjer, kad je Dua Lipa svoje pramenove obojila u 'orangina quarantina', i to nakon ružičaste boje. Hilary Duff promijenila je plavu u oceansko plavu. Nekima je promjena uspjela briljantno, a nekima baš i nije...
Donosimo vodič u 8 koraka za stvari koje bi trebala znati prije nego postaneš platinasta plavuša čiji je sinonim uvijek bila Marilyn Monroe o čijem životu upravo pratimo seriju na Netflixu...
Konzultiraj svoj kalendar
Ovo nije odluka koju trebaš donijeti impulzivno. Imati svijetlu, gotovo bijelu kosu ozbiljna je transformacija za koju će ti trebati neko vrijeme da se navikneš. Najbolje se odlučiti na taj korak kad imaš miran tjedan bez velikih planova. Ne preporučuje se ako imaš, recimo, vjenčanje ili obiteljski događaj u sljedećih nekoliko dana. Velika je vjerojatnost da će se netko od tvoje obitelji šokirati tvojim novim izgledom i morat ćeš slušati dosadne komentare.
Postoje razne nijanse platinaste plave
Ako si mislila da postoji samo jedna nijansa ove boje, treba još malo istražiti prije nego što sjedneš na stolac frizerskog salona. Od toplog, kremastog izbjeljivača do gotovo ljubičaste, biserno bijele boje, dobro je razmisliti kakav izgled želiš. Frizer će ti pomoći u odabiru ovisno o tonu tvoje kože.
Postoji i mogućnost da virtualno isprobaš različite boje – probaj s Redkenovim virtualnim alatom za bojenje kose ili L'Orealovom aplikacijom 'Style My Hair'.
Transformacija nije brza
Bojenje kose može trajati satima. Primjerice, ovo su koraci koji se moraju proći:
1. Blajhanje
2. Bojenje
3. Toniranje
Ljepota boli
Nanošenje izbjeljivača ravno na tjeme može izazvati peckanje. Međutim, to je sasvim normalan dio procesa.
Kosa zahtijeva stalno održavanje
I to ne samo u salonu. Prije termina je dobra ideja tretirati kosu hrpom zaštitnih ulja jer, ne iznenađuje, izbjeljivač može uzeti danak. Nakon termina će tvoja kosa biti lišena puno dobrih tvari (pigmenta, proteina i ulja) i mogla bi se činiti slabom i oštećenom, osobito ako imaš vrlo finu teksturu ili svijetloplave tonove. Vlagu i njegu možeš dodati uz pomoć intenzivnih regeneracijskih tretmana.
Ako imaš boju sve do korijena, vjerojatno će ti trebati dotjerivanje svakih 6-8 tjedana.
A ako se želiš vratiti…?
Trebaš biti strpljiva. Možeš jednostavno pustiti kosu da izraste, ali ako je tvoja prirodna kosa imalo tamnija od srednje plave, korijen će vjerojatno biti previše različit. Najbolji način bi bio da ga postupno bojiš dubljim nijansama i zatim pustiš da tvoj prirodni korijen izraste. U svakom slučaju, trebat će vremena.
Može biti skupo
Čak i bez održavanja, početni termin je investicija od 400 kuna i više. Međutim, stručnjaci savjetuju da ne štediš. Jedina stvar strašnija od izbjeljivanja kose u svijetlu plavu je učiniti to negdje gdje nema odgovarajuće njege.
Nećeš požaliti
Bez obzira na eventualnu paniku nakon izbjeljivanja, vjerojatno ćeš biti zadovoljna rezultatom, jer ipak si to željela i prije odlaska u frizerski salon. A i kažu da je sve lakše kad si plavuša...
Komentiraj, znaš da želiš!
Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.