Tri parfema iz Lidla nisam, sve zajedno, platila niti 20 eura. Evo kakvima su se pokazali
- Lidlovi parfemi već dugo vremena plijene pažnju kao više nego pristupačni duplići puno skupljih, dizajnerskih parfema
- To me, naravno, zaintrigiralo pa sam se zaputila u Lidl i odabrala tri parfema i odlučila ih isprobati
- Tri parfema koja sam isprobala su Suddenly Fragrances Rebile, Lovely i D'Elle
- Pročitaj također: I Gisou sad ima mirisne vodice za tijelo: Cherry Glaze i Honey Dew super mirišu, ali i njeguju
Iako je mnogima od nas Lidl jedna od omiljenih destinacija za kupnju hrane, kućnih potrepština i pokojeg odjevnog komada poput haljina, majica i donjeg rublja, s vremena na vrijeme nas zaintrigira i nešto drugo. Ovoga puta sam pažnju malo bolje obratila na Lidl parfeme koji su već dugo vremena poznati kao vjerni duplići kultnih dizajnerskih parfema.
Od desetak parfema koji se trenutno nalaze u ponudi, nasumičnim odabirom sam izabrala tri i odlučila ih testirati tijekom cijelog dana. Parfemi koje sam odabrala su Suddenly Fragrances Rebile, Lovely i D'Elle, a za njih sam ukupno izdvojila 17,97 eura. Mislim da povoljnije od ovoga ne može. Evo kako su se pokazali.
Suddenly Fragrances Rebile
Suddenly Fragrances Rebile duplić je popularnog YSL Libre parfema i to je očito već po samoj kutiji koja je, baš kao kod Librea, bijela s crnim obrubom te velikim zlatnim slovima. A i sam naziv 'Rebile' prilično nalikuje na 'Libre'. Ipak, bočica je jako drugačija i jednaka gotovo svim drugim Suddenly Fragrances parfemima i dolazi u mililitraži od 75 ml. Cijena ovog parfema je 6,49 eura.
YSL Libre poznat je po citrusnim notama mandarine, narančinog cvijeta, lavande, jasmina i mošusa, a te se note naziru i u Rebile parfemu. Iako nije identična kopija mirisa, oni koji jako vole i nose Libre, prepoznat će sličnosti. Kada se ovaj parfem nanese na kožu, odmah se osjete svježe note citrusa i lavande i to je to. Parfem se dalje, za razliku od Librea, ne razvija već samo hlapi i nakon sat ili dva samo nestane s kože. Također, uz mirisne note, blago se osjeti i alkohol koji je prvi sastojak ovog parfema.
Suddenly Fragrances D'Elle
Za Suddenly Fragrances D'Elle inspiracija je bio Narciso Rodriguez For Her parfem i to je vrlo očito i u samom nazivu (D'Elle znači o njoj, od nje...), a i bočica parfema je gotovo identična onima Narciso Rodriguez parfema. Ovaj parfem dolazi u mililitraži od 100 mililitara, a cijena mu iznosi 4,99 eura.
Narciso Rodriguez For Her poznat je po svojim senzualnim i puderastim aromama mošusa i ruže u gornjim notama te slatkoći i cvjetnim notama u bazi. Ove note osjete se i u D'Elle parfemu i prilično su intenzivne. Iako mi se ovaj parfem ne sviđa jer to inače nije tip mirisa kakve volim nositi, moram pohvaliti to što se u njemu, kao u Rebileu, ne osjeti alkohol. Također, ovaj je parfem, kada se nanese, prilično intenzivan, ali s vremenom počinje slabiti i nakon otprilike dva sata, nestaje s kože.
Suddenly Fragrances Lovely
Suddenly Fragrances Lovely je, tvrdi beauty zajednica na društvenim mrežama, duplić ikoničnog Dior J'adore parfema kojeg krase svježe note bijelog cvijeća, voća, tuberoze te puderaste note. Lovely je to jako lijepo uspio prenijeti u bočicu od 75 mililitara po cijeni od 6,49 eura. No, baš kao i kod Rebilea, moja zamjerka je to šo se u prvih nekoliko minuta, uz note parfema osjeti i alkohol, ali i to što je trajnost parfema zaista jako slaba.
Zaključak
Kada se sve zbroji i oduzme, moram priznati da nisam pretjerano oduševljena ovim parfemima. Okej, vrlo su povoljni i donekle nalikuju na ikonične parfeme koje svi žele, ali to je to. Note alkohola koje u početku proviruju kroz miris su pomalo odbojne, a i postojanost samih parfema je zaista slaba. Jedine dvije prednosti ovih parfema su njihova zaista pristupačna cijena te velike količine od 75 i 100 mililitara zbog kojih parfem možemo nanositi češće tijekom dana bez straha da ćemo ga potrošiti za tren i da ćemo ponovno za njega morati potrošiti značajnu količinu novca. Moja ukupna ocjena za ove Lidl parfeme je 4/10.