Internet voli ovaj podcijenjeni sastojak koji hrani, omekšava i daje kosi sjaj - jesi li čula za ulje batane?
- Ulje batane je nova zvijezda u njezi kose - bogato je masnim kiselinama koje hidratiziraju kosu i vlasište
- Ulje za kosu može se koristiti kao noćna maska, tretman za ispucale vrhove ili proizvod za oblikovanje, što ga čini idealnim izborom za minimalističku rutinu njege kose
- Ako ne uspiješ nabaviti ulje batane, stručnjaci preporučuju proizvode s arganovim uljem, ricinusovim uljem, uljem ružmarina ili uljem sjemenki bundeve za slične benefite
- Pročitaj više: Svi pričaju o kosi Nicole Kidman! Nisu ekstenzije, za zamamni volumen zaslužan je jedan novi proizvod
Kada je riječ o njezi kose, imamo toliko mnogo opcija proizvoda nadohvat ruke, ne samo šampone i regeneratore, već i reparativne maske za kosu, serume za poticanje rasta, hranjiva ulja i tretmane za vlasište. Sada je moguće imati rutinu za njegu kose koja će bez problema parirati našoj rutini njege kože, s više koraka koji pomažu u rješavanju raznih problema - od suhih vrhova do masnog vlasišta.
Međutim, ponekad je jednostavnost najbolji odabir. Ako više voliš rutinu za njegu kose koja ne zahtijeva mnogo koraka, onda je razumljivo ako osim šampona i regeneratora ne želiš više od još samo jednog proizvoda. Ako želiš smanjiti broj proizvoda za njegu kose, ulje za kosu je jedan proizvod kojeg se nije preporučljivo odreći. Budući da se može koristiti na više načina - kao noćna maska, kao tretman za ispucale vrhove koji se ne ispire ili čak kao proizvod za oblikovanje kose koji zaglađuje vlasi i daje im sjaj - ulje za kosu ima višestruke prednosti.
Arganovo ulje i ulje ružmarina pokazali su se osobito popularnima posljednjih godina i sada se mogu pronaći u nekim od najprodavanijih proizvoda za njegu kose na tržištu. Međutim, u porastu su pretraživanja za proizvodima s uljem batane, manje poznatog (ali još uvijek superučinkovitog) ulja biljnog podrijetla. Detalje o ovom sastojku o kojem bruji internet, doznaj u nastavku.
Što je ulje batane u koje su njegove dobrobiti?
To je ulje dobiveno iz američke palme koja je porijeklom iz Srednje i Južne Amerike, a može se koristiti za hidrataciju kose i vlasišta. Ulje batane često se koristi za kosu, ali i za njegu kože. Miris mu je poput dima ili duhana, zemljani, ali on nestane nakon što ga naneseš. Kao i druga ulja biljnog podrijetla, ulje batane puno je hranjivih tvari koja ti mogu pomoći da hidratiziraš kosu i kožu. Bogato je masnim kiselinama kao što su oleinska kiselina, palmitinska kiselina, linolna kiselina i stearinska kiselina, koje pomažu hidratizirati kosu i vlasište kako bi se povećao sjaj i njezina snaga.
Može li ulje batane pomoći rastu kose?
Trenutačno ne postoje istraživanja o ulju batane za zdravlje ili rast kose. Međutim, ako tražiš ulje koje će omekšati i nahraniti tvoju kosu i podržati zdravlje vlasišta, to je izvrsna opcija. Ulje batane sadrži karotenoide, osobito alfa i beta karotene, koji su korisni za zdravlje vlasišta, ali neće potaknuti rast novih vlasi.
Ulje batane prikladno je za sve tipove i teksture kose, tako da nema razloga za brigu o neobičnim nuspojavama. Kao i kod svakog drugog ulja, jedini rizik je potencijalno otežavanje kose, ali u tom slučaju samo je potrebno pripaziti da ga ne naneseš previše. Međutim, ulje batane bi moglo biti prebogato za neke tipove tanke kose, a osobe s alergijama na orašaste plodove trebale bi biti oprezne pri korištenju ulja batane.
Alternative ulju batane
Ulje batane se zasad još rijetko može naći kao sastojak u formulacijama i nije ga lako nabaviti. Za slične hranjive prednosti koje jačaju sjaj, stručnjaci preporučuju da potražimo proizvode za kosu koji sadrže sastojke poput arganovog ulja, ricinusovog ulja, ulja ružmarina i ulja sjemenki bundeve. No, ako poželiš isprobati ulje batane u proizvodima za njegu kose, postoji brend koji se zove Batanaful koji svoje proizvode obogaćene uljem batane dostavlja i u Hrvatsku. U nastavku možeš otkriti koje proizvode sadrži njihova kolekcija:
100% Pure Batana Oil
Wonder Oil
Repairing Hair Mask
Repairing Shampoo