Čini čuda za ten, no mnoge žene pogrešno nanose korektor. Evo kako ga je najbolje nanijeti i koju boju odabrati
- Ovo pitanje moglo bi se usporediti s onim: "Što je prvo nastalo - kokoš ili jaje?"
- Dok jedni tvrde da se prvo nanosi korektor, drugi se kunu da ide tek nakon pudera
- Pitali smo stručnjakinju za objašnjenje, a otkrila nam je i još neke super savjete vezane uz nanošenje korektora
Tajna svakog besprijekornog makeupa krije se u njegovoj podlozi. Glavni akteri u tome svakako su puder i korektor čija je uloga ujednačavanje tena i prekrivanje sitnih nepravilnosti i nedostataka na koži. To ih ne čini samo sastavnim dijelom svakodnevne beauty rutine, već i najomiljenijim beauty proizvodima među brojnim pripadnicama ljepšeg spola.
Do sada smo se već bezbroj puta uvjerili da ovi proizvodi zajedno odlično funkcioniraju i nadopunjuju se, ali upravo ta kombinacija iznjedrila je i jednu od najvećih beauty dilema - treba li prvo nanijeti korektor ili puder?
Oko ovoga pitanja mišljenja su podijeljena. Jedni tvrde da se korektor uvijek nanosi prvi, dok drugi čvrsto zagovaraju da dolazi na red tek poslije pitanja. Postoji li onda uopće točan odgovor? Potražile smo objašnjenje kod makeup artistice Sanje Agić.
"Prvenstveno je bitan pravilan odabir korektora i pudera - odgovarajuća tekstura, boja i moć prekrivanja. Zatim je izrazito važno prije nanošenja pudera i korektora osvježiti kožu kremom bez obzira na to imaš li masnu ili suhu kožu. U pravilu se prvo nanosi tekući puder, a onda se tek (ako puder nije uspio prekriti različite nepravilnosti na koži lica) nanosi korektor samo na određena područja koja zahtijevaju dodatno prikrivanje," otkrila nam je Sanja.
Kada je nanošenje korektora u pitanju, još jedna od nedoumica koja muči brojne djevojke je i s čim ga je najbolje nanijeti - prstima, kistom, spužvicom...
"To je vrlo individualno - kako kod profesionalaca, tako i kod amatera. Osobno preferiram kist, ali ako više voliš i bolje se snalaziš sa spužvicom, tada može i spužvica. A ono što najmanje preporučujem su prsti. Najbolje je uz pomoć kista nanijeti korektor na određena mjesta utapkavanjem jer se tako ne razvlači na područja na kojima nije potreban i ostaje pokriveno upravo ono područje kojemu je pokrivnost potrebna," objašnjava Sanja.
Pojasnila nam je i kako pravilno odabrati odgovarajuću nijansu korektora: "Korektor bi u pravilu trebao biti ili isti kao boja kože ili ton svjetliji, ali svakako ga treba kasnije izjednačiti i spojiti pomoću kamenog pudera ili pudera u prahu."
Sve se češće susrećemo s korektorima u bojama, ali većina djevojaka i žena još uvijek ih ne zna pravilno koristiti pa smo potražile pojašnjenje kod Sanje: "Korektori u bojama namijenjeni su osobama koje imaju izrazito tamne podočnjake i zaista velike kontraste u tenu kože, a njih je vrlo malo. Drugima ne preporučujem igru s korektorima u bojama. Prema tome, za ublažiti tamne podočnjake i posvijetliti ten preporučuje se roza korektor, a za ublažavanje crvenila na koži i nježno posvjetljivanje tena koristi se žuta boja. Zeleni korektor također ublažava crvenilo i prikriva dermatitis, a ljubičasti neutralizira žute tonove."
I na kraju se nismo mogle ne pitati koji je najbolji izbor korektora tijekom toplijih dana kada nam se šminka topi: "Ovo je vrlo individualno - onima kojima nije potreban, ne treba ni jedan korektor ljeti, a onima kojima je potreban, preporučujem da i dalje koriste onaj korektor koji im je bio dobar tijekom cijele godine. Jedino što želim istaknuti je da svakako tijekom toplijih dana taj korektor fiksiraju s nekim prozračnim puderom u kamenu ili prahu kako bi se održao što duže i da se ne otopi."