Drvena ljepotica 'The River Pearl' smještena je u Dolini leptira u Brodu na Kupi i izgleda jednako bajkovito kao što i zvuči
- The River Pearl je i na prvi i svaki idući pogled baš sve što možemo samo poželjeti kad god se zaželimo bijega od stresne svakodnevice, a priroda koja ju okružuje melem je za oči, ali i dušu
- Ova gorska ljepotica nalazi se u Brodu na Kupi, od Zagreba udaljenom tek nešto malo više od sat vremena vožnje, a poput mnogih drugih sličnih kuća za odmor smještenih u Gorskom kotaru prava je oaza mira i tišine
- Ona nipošto nije jedina brvnara na ovim prostorima, ali je jedna od rijetkih na samoj rijeci, a što joj daje posebnu čar
Za mnoga mjesta čujemo da izgledaju kao iz bajke, no samo neka od njih doista i zaslužuju da ih se zove bajkovitima. Taj epitet bez imalo dvojbe s punim pravom pripada brvnari smještenoj u Dolini leptira, na samoj rijeci Kupici, koju posjećuju udomaćeni dabrovi, a oko nje bezbrižno šetaju jeleni. The River Pearl je i na prvi i svaki idući pogled baš sve što možemo samo poželjeti kad god se zaželimo bijega od stresne svakodnevice, a priroda koja ju okružuje melem je za oči, ali i dušu.
Ova gorska ljepotica nalazi se u Brodu na Kupi, od Zagreba udaljenom tek nešto malo više od sat vremena vožnje, a poput mnogih drugih sličnih kuća za odmor smještenih u Gorskom kotaru prava je oaza mira i tišine. Ona nipošto nije jedina brvnara na ovim prostorima, ali je jedna od rijetkih na samoj rijeci, a što joj daje posebnu čar.
Osim Kupice na čijoj se obali smjestila, svega 500-tinjak metara dalje teče rijeka Kupa, a sa svih ju strana okružuje raskošno zelenilo. I ono skupa sa zvukom žuborenja rijeke i onim fijukanja vjetra kroz krošnje ima poseban terapeutski učinak, bilo da se u njima uživa uz vanjsko ognjište, opuštajući se u bazenu ili pak uz zvukove pucketanja vatre u kaminu.
Brvnara ima tri spavaće sobe, dvije kupaonice i tri wc-a, dnevni boravak s već spomenutim kaminom te kuhinju, dok se u podrumu skriva najslađe iznenađenje - spa zona koja nikoga neće ostaviti ravnodušnim. U njoj su se smjestile finska sauna, tuš i prostor za opuštanje, a ugođaj je dodatno obogaćen ambijentalnom glazbom i zvjezdanim nebom spa zone.
Iz svake od soba izlazi se na balkon s najčarobnijim pogledom, dok se iz dnevnog boravka izlazi na prostranu terasu na kojoj se može objedovati kad god to vremenske prilike dopuštaju, ali uživati u pripremi ukusnih zalogaja na kamenom roštilju.
Iako je svim čarima ove bajke nemoguće odoljeti, bila bi prava grehota ne iskoristiti priliku da se istraže i neke od brojnih prirodnih ljepota koje se nalaze u blizini. U neposrednoj blizini nalaze se Zeleni vir i Vražji prolaz, Lokvarsko jezero udaljeno je dvadesetak kilometara, otprilike jednako toliko nalazi se NP Risnjak, a spomenik prve kategorije Kaštel Zrinski udaljen je tek pola kilometra od same brvnare. Na nama je samo da odaberemo hoćemo li planinariti, biciklirati, gljivariti ili se možda okušati u raftingu, a zatim kao šećer na kraju uživati u ovom idiličnom smještaju.