Medicinska sestra kojoj se zahvalio i ministar Beroš ima za nas puno vrijednih informacija
- Jedni od najvećih heroja ove bitke sigurno su medicinski djelatnici i osobe poput medicinske sestre Sandre, koja se na svome Twitter profilu naziva "Samo Sandra"
- Svoj profil pretvorila je u pravu informativnu riznicu koja nam svima može pomoći
- Na jedan od njezinih postova reagirao je i sam ministar zdravstva Vili Beroš, a mi smo izdvojili još nekoliko njih, zaista vrijednih naše pažnje
Medicinska sestra koja se na Twitteru naziva Samo Sandra jedna je od heroja s prve crte obrane koja svoj nesebičan angažman ne ostvaruje samo na poslu nego i putem društvenih mreža. Sandrin Twitter profil prije nalikuje kakvom informativnom portalu na kojem se mogu pronaći; upute kako se zaštiti od virusa kod kuće; što napraviti u slučaju potresa; objave o aktualnostima; gdje možemo potražiti pomoć; riječi ohrabrenja ali i pokoja crtica iz života u kojem je za sve nas udarila snažan tempo.
Na jedna njezin post, odgovorio je i sam ministar zdravstva Vili Beroš. ''Ušla sam u 18. sat dežurstva i tako će biti od sada sve dok ovo smeće od boleštine ne pobijedimo. Ako mi pomognete držanjem uputa koje stalno ponavljam neće me dugo žuljati ove naočale, neće mi se osuti lice od maske, moći ću otići ranije doma vidjeti svog sina i macu'', napisala je medicinska sestra u svome tweetu.
‘’Zahvaljujem Vam. Beroš’’, odgovorio joj je ministar zdravstva. No, Sandra, koja se nesebično stavlja na raspolaganje svima drugima, u odgovoru ministru apelirala je na organiziranje adekvatnog prijevoza za sve medicinara kako se ne bi zarazili.
Požrtvovna medinska sestra koja je u razgovoru sa svojim pratiteljima priznala kako je izgubila supruga prije šest godina, objavila je mnoge druge postove, vrijedne izvore informacija koji su zasigurno vrijedni naše pozornosti.
Kako ipak povremeno moramo izaći iz doma kako bismo si osigurali osnovne egzistencijalne uvjete, ova medicinska sestra ukazala je na važnost higijene po povratku kući. U slijedu objavljenih infografika priložen je i protokol za ulazak u kuću.
U slučaju da vani izlazimo s jednokratnim rukavicama, nakon povratka trebamo ih pažljivo skinuti, baciti ih i oprati ruke. Ipak, cilj je smanjiti rizik, jer potpunu dezinfekciju nije moguće izvršiti.
Torbu, novčanik, ključeve i ostale potrepštine koje smo sa sobom ponijeli vani, potrebno je odložiti u kutiju na ulazu. Ruke je potrebno oprati kao i sve druge izložene dijelove tijela, a poželjno je i istuširati se. Mobitel I naočale treba očistiti sapunom i vodom ili alkoholom. Površine premeta koje smo unijeli u kuću prije odlaganja u hladnjak ili drugdje potrebno ih je dezinficirati.
Po dolasku u kuću, ne bismo smjeli ništa dodirivati. Obuću bi trebali skinuti ispred stambenog prostora i odložiti na posebno mjesto, dalje od kućnih ljubimaca. Kućnim ljubimcima koje smo izveli vani, potrebno je dezinficirati šape. Vanjski sloj odjeće potrebno je odložiti na izolirano mjesto ili vrećicu namijenjenu za prljavu robu.
Za sve one koje osjete strah ili smatraju da sami ne mogu iznijeti teret ove borbe koja je pred svima nama, Samo Sandra priložila je kontakte timova za psihološku pomoć.
Sandra nije zaboravila ni na tweet ohrabrenja.