Le Prase i Mašenka – detalji u vintage duhu
Ono što Le Prase čini posebnim je obiteljska toplina i ljubav koja proizlazi iz svakog komada, ali i mogućnost da željeni detalj u potpunosti personalizirate. Sve je poteklo iz obiteljskog druženja Stankovićevih koji su hobi pretvorili u biznis.
"Alan radi kao slobodni umjetnik, a ja sam zaposlena u 'Le praseu'. Živimo u Zagrebu, imamo 42 i 41 godinu,volimo jednostavnost u životu, male znakove pažnje, uživanje u prirodi i izoliranim mjestima bez gužve i buke te nadasve volimo putovanja i otkrivanje novih stvari i proširivanje vidika. Imamo i tri kćeri Saru (16) te blizanke Ivu i Anu (13)", kaže Tajana i dodaje kako su popularne kasice nastale prije gotovo tri godine kada su željeli napraviti obiteljsku kasicu u kojoj će štedjeti za more.
"Pokazali smo fotke prijateljima i polako su počele stizati narudžbe i glas se pročuo te su ubrzo Le Prasice postale tražene kasice u Hrvatskoj. Nakon nekog vremena Tajana je spontano nacrtala lik Mašenke, koja je u početku trebala biti samo naša podloga za reklamiranje mašnica za kosu. Međutim, lik se je dopao našim Facebook fanovima te su počeli upiti imamo li majice, nakit i sapune s Mašenkom", objašnjava ovaj par. Zanimljivo kako su nakit, sapuni i majice s likom Mašenke svojevrsnu premijeru imali na prošlogodišnjem Budi.IN Sajmu kreativnih detalja, a dosad su postali must-have komad.
"Le prase je nastalo kao naziv prasica – prase, a 'Le' iz razloga jer su naši prasci mirisni i malo su fini, ili se prave fini, znači nisu obični prasci, već Le prasci, onako malo francuski. Mašenka je dobila ime kada je nastala ilustracija,objavili smo njenu sliku na Facebooku i tražili od naših fanova da joj daju ime. Došlo je 130 prijedloga i mi smo se odlučili za Mašenku, jer ona uvijek ima negdje mašnu", otkrivaju u Le Praseu.
Stankovići su i ekološki osviješteni, pa tako kasice izrađuju od starih novina, kartonskih kutija i čepova boca, a premazuju bojama i lakovima na bazi vode. One su u potpunosti hrvatski i ekološki proizvod, dok dio materijala za Mašenku ipak moraju nabaviti izvana.
"Naša najveća inspiracija za Le prase kasice je Hrelić. Tamo nabavljamo nove detalje koje koristimo za izradu i odmah krećemo sa proizvodnjom ili to činimo kada nas potaknu određeni zahtjevi kupaca. A što se tiče Mašenke, s obzirom da ona kao lik putuje kroz vrijeme i tako se presvlači od 1890. do 1980., inspiraciju nalazimo u povijesnim razdobljima u kojima se nalazi, pa smo zato i napravili vintage nakit, koji je bezvremenski. Često nam dolaze djevojke i žene i kažu, 'Joj, ovaj nakit kao da sam ga naslijedila od svoje bake', a to je naš cilj - izazivati tople emocije sa svojim proizvodima kod ljudi", kaže Tajana. Cijene njihovih proizvoda pristupačne su svačijem džepu, pa se tako kreću od 50 do 750 za artikle s Mašenkom te od 130 do 180 za kasice.
Alan i Tajan kažu kako je njihov brend različit po tome što ne podliježe trendovima, nego obje linije proizvoda spadaju i vintage i tu su kako bi probudili lijepa sjećanja, veselje i toplinu te nas sjetili na odrastanje, bakine kolače i tatine veste.
"Zahvalili bi svim našim vjernim kupcima što nas prate i kupuju i tako nam omogućuju da lagano rastemo i uživamo u poslu koju radimo te da iza našeg rada stoji neizmjerna ljubav, puno napornog rada, ali i beskrajnog uživanja u tome što radimo. Neka nas i dalje prate, mi postojimo zbog njih", za kraj su poručili Tajana i Alan.
Sve ostale izlagače provjerite ovdje.
Više slika pogledajte u galeriji...