Kreme za sunčanje koje potiču preplanulost
Modna ikona je, naime, boraveći u Cannesu na jahti, izgorjela, a umjesto da se sakrije, ponosno je istaknula svoju novu boju. Uslijedio je dug period sunčanja bez zaštite, koji je početkom devedesetih prestao zbog rasta svjesnosti o melanomu. Naime svaki put kada izgorite, rizik od ove opasne bolesti se povećava, a malo pažnje je dovoljno da je gotovo u potpunosti izbjegnete. Dobro odabran zaštitni faktor, izbjegavanje sunca između 11 i 16 sati, šeširi i redovito mazanje kremom pobrinut će se da uživate u svojoj preplanulosti bez straha.
Sunčanje s mjerom
Danas liječnici savjetuju da se izlažete suncu, ali uz krajnji oprez – krema ili losion za sunčanje su nužni. U posljednjih nekoliko godina, razvijene su formule koje potiču brže tamnjenje i samim time smanjuju vrijeme izlaganja suncu.
Zahvaljujući takvim preparatima za zaštitu od sunca proces stvaranja brončanog tena se ubrzava za čak do 40%, a hranjivi sastojci sprječavaju da se koža isuši uslijed izlaganja ekstremnim uvjetima. Shea maslac, bademovo ulje, aloa vera i slični sastojci će kožu hidratizirati već tijekom sunčanja i time spriječiti njeno prerano starenje.
Izaziva li sunce bore?
Sunčanje je, nažalost, jedan od glavnih uzročnika starenja kože i stoga je iznimno važno da kremu sa zaštitnim faktorom koristite tijekom cijele godine. To ne mora biti klasična krema za sunčanje, nego može biti i obična hidratantna krema s minimalnim faktorom 15.
Za vruće ljetne dane koje provodite na plaži, možete odabrati kremu za sunčanje s anti-ageing učinkom. Ovakve kreme su kombinacija klasičnih krema protiv bora i krema s visokim zaštitnim faktorom prilagođenih njezi lica. Samim time, nisu komedogene i ne izazivaju prištiće nego lagano hidratiziraju i štite lice od nastanka novih bora.
Više o kremama za sunčanje, saznajte u galeriji...
Više o hrani koja će vam pomoći sačuvati preplanulost saznajte na portalu Zdrava Krava.